Expo exclusive

Mały zamęt wdarł się do redakcji Shablog :) A to my w Polsce, a to Polska u nas. Naczelny pod naciskiem atrakcji i emocji nie daje rady. Wizyta rodziców i teściów w liczbie 4 zmotywowała do odkurzenia starych kątów, spojrzenia na dobrze znane miejsca z innej perspektywy. Tu nic nie jest takie same nawet jeśli doświadczasz miejsc kilkakrotnie. Do tego Chuck wprowadził reżim i turnus jak w zegarku odhacza kolejne punkty z listy.

Tymczasem miasto wciąż się rozpędza. Godzina zero (otwarcie EXPO) tuż, tuż, więc budowlańcy niczym Maglev bez hamulców walą młotkami gdzie popadnie. Nowe ulice, nowe budynki, renowacje, wyburzenia, przesiedlenia i cała prowizorka jaką Duzersi są w stanie wykonać na czas.

Most Lupu, z którego najlepiej widać plac budowy EXPO został zamknięty aż do premiery. Kilkukrotne próby ustrzelenia pawilonów z bliska kończyły się interwencją policji, więc trzeba było sięgnąć po większy kaliber. Mark, który między pawilonami przechadza się jak po przedpokoju wykonał dla shablog specjalną sesję z naciskiem na Polski akcent. Thx mate ! ;) Widać, że pracy nie ubywa a 1szy maj już blisko. Więcej na temat konceptu naszego pawilonu tutaj.

Nieco dalej po blisko 36 miesiącach otwarto do użytku wszech znany Bund. 28go Marca szanghajskie blogi ugięły się pod ciężarem tej informacji. I ja miałem wstać wraz ze wschodem słońca by w ciszy i spokoju obfotografować nową, 700$ milionową inwestycję. Pogoda nie sprzyjała aż do lanego poniedziałku (tu święto zmarłych), więc kiedy miasto zalały tłumy, my również ruszyliśmy podziwiać 2000 nowych ławeczek i kilka budynków po drugiej stronie rzeki.

Sesja udana, wycieczka zadowolona i po raz kolejny trafimy do kilkunastu albumów zdjęciowych anonimowych chińczyków.

Napisane przez:

Jeden komentarz do “Expo exclusive”

  1. 9 kwietnia, 2010 o godz. 6:19 pm, Chuck vel lovely wife:) pisze:

    Jak zawsze miło napisany artykuł no i rodzice załapali się na wpisa :)